Травень Кастусь

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Кастусь Травень.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Стерчо Петро, Карпато-Українська держава

Карпато-Українська держава

До історії визвольної боротьби карпатських українців у 1919-1939 роках

Стерчо Петро

Месца выхаду: Львів

Дата выхаду: 1994

Рэдактар: Вовк Богдан

Выдавец: За вільну Україну

Памеры: 288 с.

ISBN: 5-7707-5102-9

Катэгорыя: Гісторыя

Copyright © 1994 by Петро Стерчо

Кнігазбор: EEDC — бібліятэка Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру, ul. Nowy Świat 23/25 m. 30, Warszawa (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: EEDC — [1943]

Сыгнатура: XIII.7.Ste

Дадатковая даведка: Репринтне видання. Книга перевидана при сприянні фундації ім. О. Ольжича в США

Самоназва українців — русини вийшла з ужитку в Україні історично. Найдовше вона була штучно затримана колонізаторами в Закарпатті, однак і там, іще в 20-30-ті роки, в добу національного відродження Карпатської України самоназва русини природно поступилася загальнонаціональній — українці. Сьогодні, в умовах відчайдушних спроб ворогів української державності повернути колесо історії в зворотному напрямі, розвалити молоду Українську державу і навернути її в смертельні обійми Москви, коли реваншисти всіх орієнтацій спільними зусиллями намагаються пошматувати єдиний народ на українців, малоросів, русинів і т. п., щоб розділити між собою, доречно зауважити, що, за даними Всесоюзного (1989 р.) перепису населення, близько 80 відсотків мешканців Закарпатської області зарахували себе до українців — все корінне населення. Звідси зрозуміло, що “проблема русинів” в Закарпатті надумана, протиприродна. (фоагмент)

Каталёг: EEDC

Толькі ў бібліятэцы Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру (папяровы асобнік)