en

Tygodnik Białoruski

pdf

Tygodnik Białoruski № 27-28

Biuletyn informacyjny

Więzień polityczny i aktywista Witold Aszurak zmarł w wieku 50 lat w kolonii karnej w Szkłowie. 18 stycznia usłyszał wyrok 5 lat łagru Pracownicy TUT.BY nie zostali zwolnieni 72 godziny po zatrzymaniu. Krewnym niektórych powiedziano, że zostaną zatrzymani jako podejrzani. Maryna Zołatawa, Volha Łojka... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 24-26

Biuletyn informacyjny

W Polsce zatrzymano największą w historii przesyłkę przemytniczych papierosów z Białorusi. Prawie 2,5 mln paczek papierosów o wartości prawie 10 mln rubli przywieziono z Białorusi w kontenerach kolejowych. Ustalane są tożsamości zaangażowanych osób Minister spraw zagranicznych Władimir Makiej powiedział... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 23

Biuletyn informacyjny

Rząd opublikował listę towarów objętych zakazem importu i sprzedaży na terytorium Republiki Białorusi. Lista obejmuje produkty Liqui Moly, Škoda Auto i Beiersdorf (w tym Nivea). Decyzja wejdzie w życie za dziesięć dni. Powodem są „nieprzyjazne działania wobec Białorusinów”. Znane marki to główni sponsorzy... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 22

Biuletyn informacyjny

Rząd zakazał eksportu pszenicy, gryki, kukurydzy i innych zbóż z Białorusi. Główne postanowienia dekretu wchodzą w życie po jego oficjalnej publikacji i obowiązują przez trzy miesiące Komisja Konstytucyjna zaproponowała przyznanie utrzymanie prawa głosu wyłącznie wyborcom w wieku od 20 do 70 lat. Również... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 21

Biuletyn informacyjny

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ogłosiła aresztowanie obywatela Białorusi - agenta KGB. SBU twierdzi, że prowadził „działalność wywiadowczą ze szkodą dla bezpieczeństwa państwa”: musiał zbierać informacje o pograniczu i próbował zwerbować ukraińskie wojsko. Stał się podejrzanym na podstawie artykułu „Szpiegostwo” Minist... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 20

Biuletyn informacyjny

Europosłowie wezwali do obniżenia opłaty wizowej za wizę Schengen dla Białorusinów. Twierdzą, że „obecna opłata wizowa UE dla Białorusinów starających się utrzymać więzi z UE jest zbyt wysoka i powinna zostać obniżona do symbolicznej kwoty” Sąd uznał siostry 26-letnią Wiktorię i 25-letnią Anastazję Mironcew... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 18-19

Biuletyn informacyjny

Aktywista Ihar Łosik przerwał suchy strajk głodowy. Więzień polityczny został umieszczony w karcerze z powodu głodówki. Za kratami znajduje się od czerwca od 266 dni Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił władzom białoruskim ekstradycji poszukiwanego przez Interpol Białorusina. Szukają go w sprawie o oszustwo... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 17

Biuletyn informacyjny

Piosenka „Nauczę cię” w obecnej formie nie może reprezentować Białorusi na Eurowizji - stwierdzili organizatorzy. Powodem są podteksty polityczne i fala krytyki w sieciach społecznościowych. Europejska Unia Nadawców zwróciła się do państwowych mediów Białorusi o zmianę utworu lub wysłanie nowego Aresztowany... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 16

Biuletyn informacyjny

Od 1 marca w Białorusi obowiązuje zaktualizowany Kodeks wykroczeń administracyjnych. Podwyższono kary i okres aresztu administracyjnego za niedozwolone działania, pojawiła się odpowiedzialność za naruszenie danych osobowych, pojawił się nowy rodzaj kary administracyjnej - praca społeczna 1 marca wszedł... More »

pdf

Tygodnik Białoruski № 15

Biuletyn informacyjny

Sankcje UE wobec Łukaszenki oraz białoruskich urzędników i firm zostały przedłużone o rok. Jednocześnie komisja Izby Reprezentantów USA przyjęła rezolucję wzywającą do wzmocnienia nałożonych wcześniej przez szereg krajów sankcji na Białoruś Podczas. sesji Rady Praw Człowieka ONZ zaprezentowano raport... More »

Kamunikat.org – Belarusian Internet Library
Permission for reprints of the resources is granted only with the credit to the source.
Permission for reprints on the Internet is granted only with the hyperlink to the Kamunikat.org site.
Ідэя сайту Яраслаў Іванюк
Copyright © 2000-2023 by Kamunikat.org